درد گوش می تواند به خاطر بستن موم و عفونت در گوش ایجاد شود و با استفاده از درمان خانگی گوش درد برطرف شود. ما در ادامه این مطلب به ذکر درمان های خاتگی درد گوش پرداخته ایم، برای اطلاع بیشتر همراهمان باشید.

درمان خانگی گوش درد:

اگر از درد گوش رنج می برید و یا در اطراف شما کسی به این مشکل دچار است، از درمان خانگی گوش درد به روش های ذکر شده در ذیل استفاده کنید:

 • استفاده از شیر مادر: به وسیله یک قطره چکان، چند قطره از شیر مادر را درون گوش بریزید و به مدت پنج تا هفت دقیقه آن رادرون گوش نگه دارید و بعد گوش را از شیر خالی کنید. تکرار این کار دو تا سه بار در روز به برطرف نمودن گوش درد کمک می کند.
 • استفاده از نقره کلوئیدی: یک تا دو بار در روز با استفاده از یک قطره چکان دو تا سه قطره از نقره کلوئیدی مایع را در گوش بریزید تا درد و عفونت های گوش را درمان کند.
 • روغن نارگیل: دو بار در روز چند قطره از روغن نارگیل را درون گوش بچکانید و با استفاده از یک تکه پنبه راه ورود روغن را مسدود نمایید و بعد از ده تا پانزده دقیقه پنبه را از روی گوش بردارید و الباقی روغن نارگیل اضافی را از گوش خارج نمایید.

راه های درمان خانگی گوش درد

 • پراکسید هیدروژن: این ماده به تخلیه موادی که سبب مسدود شدن گوش شده اند، کمک می کند. به وسیله یک قطره چکان، چند قطره از محلول پراکسید هیدروژن سه درصد را در گوش بریزید و با یک گیره گوش، گوشتان را مسدود نمایید و بعد از گذشت چند دقیقه گیره گوش را بردارید و با گوش پاک کن اطراف گوش را تمیز کنید. در صورتی که نیاز بود می توانید بعد از چند ساعت دوباره این کار را برای تسکین درد گوش تکرار کنید.
 • روغن گرچک: این روغن را گرم کنید و به وسیله یک قطره چکان در گوشتان بریزید و با یک تکه پنبه راه ورودی گوش را ببندید و بعد از گذشت چند دقیقه، پنبه را بردارید و اجازه دهید که روغن اضافی از گوشتان خارج شود و تکرار این عمل به مدت دو بار در روز می تواند به درمان درد گوش شما کمک کند.
  روش های درمان خانگی گوش درد
 • روغن اسطوخودوس: دو تا سه قطره از این روغن را بر روی پنبه بریزید و درون گوش خود قرار دهید و گوش بیرونی خود را با استفاده از این روغن به مدت یک دقیقه چرب کنید. این کار را دو بار در روز برای رفع درد گوش می توانید انجام دهید.
 • روغن درخت چای: روغن درخت چای را با روغن زیتون رقیق کنید و درون گوشتان بریزید و سرتان را کج نگه دارید به شکلی که گوش شما رو به سقف باشد و بعد سرتان را خم کنید تا روغن اضافی از گوشتان خارج شود. از این روش درمانی یک تا دو بار در روز می توانید استفاده کنید.
 • روغن معدنی: هر گاه خواستید به استخر بروید یک تا دو قطره از این روغن را درون گوشتان بریزید. از این روش درمان خانگی گوش درد هرگاه که لازم بود می توانید استفاده کنید.

رفع گوش درد با درمان خانگی

 • روغن اورگانو: یک قسمت از روغن اورگانو یا پونه کوهی را با یک قسمت روغن زیتون مخلوط کنید و به ناحیه گوش خارجی بمالید تا روغن جذب شود.
 • روغن نعناع فلفلی: برگهای نعناع فلفلی را له کنید و درون روغن زیتون گرم بریزید و بعد از چند دقیقه آن را صاف کنید و درون گوشی که درد می کند بچکانید تا درد گوشتان تسکین بیابد. از این روش دو بار در روز می توانید استفاده کنید.
 • روغن زیتون: جهت تسکین درد گوش، جلوگیری از عفونت و رفع تورم گوش، روغن زیتون را درون گوش بچکانید و از خواص روغن زیتون برای درمان طبیعی گوش درد بهره مند گردید.

راهکارهای درمان خانگی گوش درد

 • سرکه سیب: برای درمان گوش درد هر دوازده ساعت یک بار به وسیله قطره چکان، چند قطره سرکه سیب را درون مجاری گوشتان بریزید و اجازه دهید تا در معرض هوا خشک شود.
 • زنجبیل: زنجبیل تازه را رنده کنید و یک قاشق چای خوری از آن را درون دو قاشق چای خوری روغن زیتون بریزید و اجازه دهید که چند دقیقه درون این روغن بماند و بعد با استفاده از یک قطره چکان چندین قطره از این محلول را درون گوش خود بریزید.
 • روغن سیر: از جمله روش های درمان خانگی گوش درد استفاده از سیر است. پنج حبه سیر را له کنید و با نصف فنجان روغن زیتون و بیست قطره روغن اکالیپتوس ترکیب نمایید و حرارت دهید. سپس به وسیله یک قطره چکان محلول به دست آمده را برای درمان عفونت گوش استفاده کنید و درون گوش آسیب دیده بریزید.چهارده درمان خانگی گوش درد

از روش های درمانی درج شده در این متن برای رفع گوش درد و تسکین و التیام عفونت های گوش استفاده کنید و خود را از شر درد گوش برهانید. ممنون که همراه ما هستید.

The post درمان خانگی گوش درد با راهکارهای طبیعی و موثر appeared first on آرگا.

نمایش مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر توسط مدیر
مطالب بیشتر در سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را مطالعه کنید

چگونه با لاک قرمز ناخن های زیباتری داشته باشیم؟

مدل طراحی ناخن لاک قرمز را در این بخش ملاحظه خواهید کرد که امیدواریم این مدل ها با سلیقه ش…